Opis zajęć

Balet

Taniec klasyczny jest najlepszym sposobem na kształtowanie sylwetki, świadomości własnego ciała oraz gracji. Jest jedyną techniką taneczną, która rozwija obydwie półkule mózgu, uczy koordynacji, samodyscypliny a także umiejętność pracy w zespole. Balet stanowi podstawy wszystkich technik tanecznych.

 

Jazz

Taniec jazzowy jest stylem zapoczątkowanym przez afrykańskich niewolników. Łączy w sobie takie elementy tańca jak balet, taniec modern oraz taniec akrobatyczny. Technika ta rozwija rozciągnięcie całego ciała oraz siłę, polega na niezależnym poruszaniu poszczególnymi częściami ciała. Pozwala na improwizację, co uaktywnia naszą wyobraźnię i pobudza kreatywność.

Body ballet

To zestaw ćwiczeń łączących baletowe pas, gimnastykę korekcyjną, ćwiczenia na rozciąganie oraz ruch siłowy bez zwiększania masy mięśniowej. Zajęcia skierowane są zarówno do osób które chcą rozwinąć grację ruchu i giętkość ciała, jak i dla tych z wadami postawy. Body ballet wzmacnia mięśnie nóg i brzucha a także pomaga uzyskać prawidłowe położenie szyi i rąk zwiększając jednocześnie elastyczność mięśni. Pozwala ulepszyć postawę ciała i osiągnąć podciągniętą sylwetkę. Dzięki ćwiczeniom body  ballet Twoja sylwetka będzie smukła, polepszy się również stan Twojego kręgosłupa i będą one dla niego cudowną profilaktyką.