Opis zajęć

Balet

Taniec klasyczny jest najlepszym sposobem na kształtowanie sylwetki, świadomości własnego ciała oraz gracji. Jest jedyną techniką taneczną, która rozwija obydwie półkule mózgu, uczy koordynacji, samodyscypliny a także umiejętność pracy w zespole. Balet stanowi podstawy wszystkich technik tanecznych.

Jazz

Taniec jazzowy jest stylem zapoczątkowanym przez afrykańskich niewolników. Łączy w sobie takie elementy tańca jak balet, taniec modern oraz taniec akrobatyczny. Technika ta rozwija rozciągnięcie całego ciała oraz siłę, polega na niezależnym poruszaniu poszczególnymi częściami ciała. Pozwala na improwizację, co uaktywnia naszą wyobraźnię i pobudza kreatywność.

Body ballet

To zestaw ćwiczeń łączących baletowe pas, gimnastykę korekcyjną, ćwiczenia na rozciąganie oraz ruch siłowy bez zwiększania masy mięśniowej. Zajęcia skierowane są zarówno do osób które chcą rozwinąć grację ruchu i giętkość ciała, jak i dla tych z wadami postawy. Body ballet wzmacnia mięśnie nóg i brzucha a także pomaga uzyskać prawidłowe położenie szyi i rąk zwiększając jednocześnie elastyczność mięśni. Pozwala ulepszyć postawę ciała i osiągnąć podciągniętą sylwetkę. Dzięki ćwiczeniom body  ballet Twoja sylwetka będzie smukła, polepszy się również stan Twojego kręgosłupa i będą one dla niego cudowną profilaktyką.

Stretching

To zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Stretching to potrzebna, ale i skuteczna praca z ciałem. Jest zalecany prawie wszystkim, ponieważ u większości z nas występują dysharmonia w rozwoju i funkcjonowaniu grup mięśniowych czy przykurcze mięśniowe, przez co mamy zwiększoną skłonność do urazów i przeciążeń narządu ruchu. Można to zaobserwować zarówno u baletnicy, jak i sportowców czy osób mało aktywnych.

PRE ballet

Te ogólnorozwojowe zajęcia to pierwszy krok w kierunku tańca i baletu. Na zajęciach uczymy podstawowych pozycji i ćwiczeń baletowych, rytmiki oraz rozciągania. Uczniowie rozwijają dzięki temu swoją koordynację, poczucie rytmu, samodyscyplinę oraz nabierają świadomości ciała.