O nas

Akademia baletu Balerina

Jesteśmy zespołem profesjonalistów.
Stawiamy na jakość, dobry kontakt z uczniami oraz rzetelność i poświęcenie.

Irina Prakharenka-Kosmowska

Tancerka, pedagog, choreograf. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu
z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym.
Ukończyła Państwowy College Baletowy w Mińsku na Białorusi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie, specjalność: pedagogika baletowa. Stażystka w Balecie Narodowym Białorusi, tancerka Opera Nova w Bydgoszczy, koryfejka Teatru Wielkiego w Poznaniu, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku. Jako tancerka występowała również na wielu innych scenach w kraju jak i za granicą np.: w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Luksemburgu czy Chinach.
Jako pedagog-korepetytor oraz kierownik baletu współpracowała z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.
Wykładowca tańca klasycznego na Wydziale Tańca Akademii Wychowania Muzycznego w Poznaniu.
Współpraca jako nauczyciel tańca klasycznego i stechningu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź.
Nauczyciel tańca klasycznego w Państwowej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.

Współpraca jako nauczyciel tańca klasycznego w Szkole Tańca i Baletu Fouette.

 

Paulina Strzelczyk

 

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Od 2007 r. tancerka Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, gdzie już podczas edukacji szkolnej brała udział w spektaklach „Jezioro łabędzie” i „Hrabia Monte Christo”. Występuje w wielu spektaklach baletowych i operowych m.in. „Dziadek do orzechów” chor. Sławomir Woźniak, „Romeo i Julia” chor. Emil Wesołowski, „Serenada” chor. George Balanchine oraz „Jezioro Łabędzie” chor. Kenneth Greve  (pas de quatre).
Prowadzi zajęcia z baletu dla dzieci, jazz u oraz tańca nowoczesnego.

Karina Kowalska

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu im. Olgi Sławskiej -Lipczyńskiej. Zawodowa tancerka posiadająca wieloletnie doświadczenie sceniczne. W trakcie kariery artystycznej występowała w międzynarodowym musicalu ,,The Phantom od The Opera”. Po powrocie do kraju pracowała w Teatrze Muzyczny w Poznaniu na stanowisku solistki, występując również gościnnie w Niemczech, Włoszech, Francji, Danii i Szwecji. Karina jest żywiołową, pełną pasji i humoru nauczycielką.

Natalia Splisgart

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku „Taniec w Kulturze Fizycznej” specjalność – nauczyciel tańca. Swoje doświadczenie zdobywała m. in. na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, uczestnicząc w spektaklach takich jak „Dziadek do Orzechów” czy „Jezioro Łabędzie”.  Prowadzi liczne warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży zarówno z tańca klasycznego jak i innych gatunków tanecznych takich jak np. Lyrical dance czy taniec współczesny. Na zajęciach ceni zaangażowanie, pracowitość ale i przyjazną i miłą atmosferę.

Valeria Zavadska

Absolwentka kierunku „Taniec klasyczny” Wyższej Szkoły Artystycznej w Charkowie, specjalność – artysta baletu i nauczyciel tańca młodszych klas. Praktykę sceniczną odbywała m. in. na scenie Teatru Opery i Baletu w Charkowie. Tańczyła w różnych zespołach baletowych: Ukrainian Classical Ballet w Chinach, Zespół Baletowy w Japonii, Grand Classical Ballet we Włoszech. Brała udział w takich klasycznych spektaklach baletowych, jak „Jezioro łabędzie”, „Giselle”, „Śpiąca Królewna”, „Dziadek do Orzechów”. Obecnie jest członkiem zespołu baletowego Teatru Muzycznego w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w dziecięcych grupach choreograficznych na Ukrainie.

 

Natalia Czerniecka (gościnnie)

Pedagog- korepetytor. Taniec klasyczny.
Ukończyła Akademię im. A. Vaganowej w Sankt-Petersbugru w 1992 r. W latach 1992-1994 artystka baletu teatru baletowego przy Konserwatorium im. M. Rimskiego-Korsakowa w Sankt-Petersburgu. W latach 1994-1995 artyska baletu Opery na Zamku w Szczecinie. W latach 1995-1997 solistka baletu Opera Nova w Bydgoszczy. W latach 1997-1999 artystka baletu Teatru Roma w Warszawie. W latach 2002-2003 artystka baletu Teatru im. L. Jakobsona w Sankt-Petersburgu. W latach 2005-2006 artystka baletu Teatru Michaiłowskiego. Jako solistka wykonywała wiodące partie w baletach „Kopciuszek”, „Tolerancja”, „Bajderka” (Pas de Quatre), „Wieszczka Lalek” (Pas de Trois)” i „Konik Garbusek” (Perełki), „Śpiąca Królewna”, „Wróżka Szczodrości”, „Dziadek do Orzechów” (Wschodni Taniec i Chiński Taniec), „Kot w Butach” (Kotka), „Don Kichot” (Amorek, Przyjaciółki) oraz „Jezioro Łabędzie” (Pas de Quatre).
Współpracowała ze światowej klasy choreografami, m. in. Nikita Dołguszyn, Askolt Makarov. W 2006 roku ukończyła wydział pedagogiczny Akademii Rosyjskiego Baletu im. A. Vaganowej. Od 2009 roku jest pedagogiem-korepetytorem w szkole im. N. Dołguszyna w Sankt-Petersburgu oraz prowadzi warsztaty (masterclass) na terenie całej Europy.