O nas

Akademia baletu Balerina

Jesteśmy zespołem profesjonalistów.
Stawiamy na jakość, dobry kontakt z uczniami oraz rzetelność i poświęcenie.

Irina Prakharenka-Kosmowska

Tancerka, pedagog, choreograf. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu
z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym.
Ukończyła Państwowy College Baletowy w Mińsku na Białorusi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie, specjalność: pedagogika baletowa. Stażystka w Balecie Narodowym Białorusi, tancerka Opera Nova w Bydgoszczy, koryfejka Teatru Wielkiego w Poznaniu, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku. Jako tancerka występowała również na wielu innych scenach w kraju jak i za granicą np.: w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Luksemburgu czy Chinach.
Jako pedagog-korepetytor oraz kierownik baletu współpracowała z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.
Wykładowca tańca klasycznego na Wydziale Tańca Akademii Wychowania Muzycznego w Poznaniu.
Współpraca jako nauczyciel tańca klasycznego i stechningu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź.
Nauczyciel tańca klasycznego w Państwowej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.

Współpraca jako nauczyciel tańca klasycznego w Szkole Tańca i Baletu Fouette.

Paulina Strzelczyk

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Od 2007 r. tancerka Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, gdzie już podczas edukacji szkolnej brała udział w spektaklach „Jezioro łabędzie” i „Hrabia Monte Christo”. Występuje w wielu spektaklach baletowych i operowych m.in. „Dziadek do orzechów” chor. Sławomir Woźniak, „Romeo i Julia” chor. Emil Wesołowski, „Serenada” chor. George Balanchine oraz „Jezioro Łabędzie” chor. Kenneth Greve  (pas de quatre).
Prowadzi zajęcia z baletu dla dzieci, jazz u oraz tańca nowoczesnego.

Diana Gajownik-Stankow

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im.Romana Turczynowicza w Warszawie. Magister sztuki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Karierę artystyczną rozpoczęła w Operze na Zamku w Szczecinie. Obecnie koryfejka Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Od 2012 roku nauczyciel w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.